Fundusze Europejskie

ABC matematyki

26 Listopada 2019

Po raz pierwszy odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romana Podoskiego w Oleśnicy Szkolny Międzyklasowy Konkurs Matematyczny ,,ABC Matematyki”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas piątych, których fascynuje świat matematycznych zagadek.

Etap pierwszy konkursu odbył się w klasach i wyłonił po pięciu uczniów z każdej klasy. Etap drugi został przeprowadzony 03 grudnia 2019 r. Uczniowie mieli do rozwiązania zadania w programie TESTIKO. Jury konkursu stanowili nauczyciele matematyki, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem spotkania. Zwycięzcami rozgrywek zostali:

  • I miejsce - Oskar Haduła, klasa Vc
  • II miejsce – Maciej Świtoń, klasa Vb,
  • III miejsce – Filip Kawalec, klasa Va

Osobami odpowiedzialnymi za organizację byli matematycy z naszej szkoły: p. Krystyna Krawczyk i Małgorzata Tajak - Skrok. Rozgrywki przebiegały w sympatycznej atmosferze, choć przez cały czas obecny był duch rywalizacji. Uczniowie nie tylko walczyli o zwycięstwo, ale przede wszystkim mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Cieszy nas fakt, że matematyka jest tą dziedziną, która potrafi zainteresować młodzież oraz to, że są nauczyciele, którzy wyzwalają w niej matematyczny potencjał.

Małgorzata Tajak - Skrok

do góry