Strona główna/Aktualności/Apel z okazji Święta Niepodległości

Apel z okazji Święta Niepodległości

9 Listopada 2023

W tegorocznym apelu z okazji Święta Niepodległości wzięli udział uzdolnieni uczniowie klas piątych i szóstych. Recytacja utworów poświęconych Ojczyźnie przypadła w udziale: Barbarze Chutkiewicz, Julii Balawender, Katarzynie Kaczkowskiej, Mai Marcinowskiej, Jagodzie Kamińskiej, Gabrieli Ściburze, Marcelinie Pietras, Mai Sudolskiej, Aleksandrowi Prokopowiczowi, Konstantemu Otfinowskiemu i Kacprowi Mościńskiemu. Patriotyczne pieśni wykonywali: Oleksandra Hermanova, Anna Kabanok, Jaroslava Kichiiants, Aleksandra Nowak, Julia Banaś, Aleksandra Dajewska, Shereen Elsayed-Sakr, Emilia Papuga, Alicja Ropuszyńska, Kyrylo Skoryk, Marcel Sypniewicz, Jan Suchecki i Mateusz Kamiński, Oprawę muzyczną i multimedialną przedstawienia przygotowała Wioletta Fejcho. Dekoracje wykonała Iwona Iskra, a stroną literacką spektaklu zajęła się Małgorzata Wesołowska. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 podczas tego apelu zostali przeniesieni w czasie do chwil, kiedy Polska zniknęła z mapy Europy, a potem po 123 latach dzięki poświęceniu i determinacji naszych przodków zmartwychwstała.