Strona główna/Aktualności/II miejsce chłopców w Finale Dolnośląskim Sztafetowych (..)

II miejsce chłopców w Finale Dolnośląskim Sztafetowych Biegów Przełajowych

24 Października 2023

Dnia 10 października 2023 r. w Olszynie koło Lubania odbył się Finał Dolnośląski w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej na starcie zameldowało się 19 najlepszych drużyn z całego województwa. Sztafety składały się z 6 zawodników, każdy z nich miał do przebiegnięcia 1200 metrów po wymagającym pagórkowatym terenie.

Od samego początku bieg był bardzo emocjonujący. Po pierwszych trzech zmianach (Marcel Hajdasz, Daniel Wyszyński, Mateusz Płonka) znajdujemy się w środku stawki. Z każdą kolejną (Seweryn Grab, Natan Tkaczyk) poprawiamy swoją pozycję, włączając się w bezpośrednią walkę o medale. Na ostatnią zmianę wyruszamy na drugiej lokacie ze stratą 100 metrów do prowadzących chłopców z Wałbrzycha. Wojciech Wieteska odrabia niemal cały stracony dystans. Po wspaniałej walce na mecie okazuje się, że do upragnionego zwycięstwa zabrakło… 3 metrów.

Szkołę reprezentowali: Marcel Hajdasz kl. 8a, Daniel Wyszyński kl.7 a, Mateusz Płonka kl. 7a, Seweryn Grab kl. 7b, Natan Takaczyk kl. 7a, Wojciech Wieteska kl. 7c.

Serdecznie gratulujemy całej drużynie tak dobrego wyniku.

Opiekun Bartosz Czarkowski

Drużyna chłopców z opiekunem