Strona główna/Aktualności/Klawiaturowe wyzwanie

Klawiaturowe wyzwanie

23 Stycznia 2021

W ostatnim tygodniu grudnia zakończyła się VIII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu w Pisaniu na Klawiaturze Komputerowej pod hasłem: „Komputerowe Wyzwanie”, organizowanego przez Stowarzyszenie Interinfo - Polska w Tychach. Drużynę naszej szkoły reprezentowali uczniowie klas siódmych oraz ósmych, którzy w eliminacjach szkolnych uzyskali najwyższe wyniki: Karolina Małecka, Kornel Klapa, Adam Szadkowski, Igor Żak, Mateusz Balcer, Oliwier Bielak, Zuzanna Kitzol,  Jakub Sperzyński.

Nasza drużyna podczas czterech etapów konkursu rywalizowała ze 163 szkołami z całej Polski. Finał zakończyliśmy na wysokim - IV miejscu.  Opiekunem drużyny była pani Wioletta Fejcho.

Wraz z konkursem drużynowym odbywały się zmagania indywidualne zawodników. W tej kategorii najwyżej uplasował się Jakub Sperzyński, zdobywając 7 miejsce w Polsce.

Sukces i wysokie miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej naszych reprezentantów nie pozostało bez echa. Drużyna naszej szkoły została zaproszona przez organizatorów do udziału w projekcie międzynarodowym - Christmas Typing Challenge.

W ramach tego projektu, organizowanego we współpracy z Chorwackim Stowarzyszeniem Stenografów, zostaliśmy włączeni do reprezentacji Polski w Międzynarodowym Konkursie w Pisaniu na Klawiaturze Komputerowej.

Klawiaturowy mecz: Polska - Chorwacja odbył się 19 grudnia i zakończył zwycięstwem Polski.

Gratulujemy naszym wszystkim zawodnikom i dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Zapraszamy za rok do udziału w następnej edycji konkursu!

konkurs1