Strona główna/Aktualności/Szkolny projekt "Czytam, bo lubię"

Szkolny projekt "Czytam, bo lubię"

18 Września 2023
W tym roku podjęliśmy się realizacji ogólnoszkolnego projektu pt.: „Czytam, bo lubię”. Rolę jego koordynatorki pełni szkolna bibliotekarka Krystyna Zamiara. Wspólnie z nią zaplanowaliśmy mnóstwo działań związanych z zachęcaniem uczniów do czytania. Nawet nauczyciele języków obcych podjęli wyzwanie i zamierzają zachęcić podopiecznych II etapu kształcenia do głośnego czytania młodszym koleżankom, kolegom i rówieśnikom literatury angielskiej i niemieckiej. Zaczęliśmy od zadania pt.: „Drzewo czytelnika”, na którym co miesiąc wybrana klasa będzie eksponowała cytaty z ulubionych książek. Pierwsza to zadanie wykonała 6 b pod okiem wychowawczyni Małgorzaty Wesołowskiej. Będzie to również świetny sposób na powtórkę dla naszych ósmoklasistów, jeśli sięgną po sentencje do swoich lektur obowiązkowych.

Drzewko czytelnicze