Strona główna/Aktualności/Turniej Wiedzy o Patronie

Turniej Wiedzy o Patronie

29 Listopada 2023

Tegoroczny Turniej Wiedzy o Patronie odbył się 28 listopada. Tradycyjnie został zorganizowany przez Barbarę Bielańską-Karasek i Małgorzatę Wesołowską. Udział w nim wzięły dwuosobowe drużyny klas 6-8: Jan Pyczkowski, Franciszek Lendor, Gabriela Ścibura, Barbara Chutkiewicz, Konstanty Otfinowski, Kacper Mościński, Zuzanna Domańska, Natan Tkaczyk, Maja Skowron, Julita Pytel, Natalia Pelegrym, Zuzanna Chrzanowska, Bartosz Piotrowski, Krzysztof Suterski, Joanna Dajewska i Lilianna Trela. Uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, wpisując do niej hasła związane z kolejnictwem oraz życiorysem profesora Romana Podoskiego. Na podstawie materiałów filmowych wykonywali polecenia związane z ciekawostkami o najszybszych pociągach świata, zawodach kolejowych oraz bezpieczeństwie na przejazdach. Każda klasa w ramach konkursu wykonywała również plakat pod hasłem: "Pociągi dawniej i dziś", w związku z rolą naszego patrona w elektryfikacji, czyli unowocześnieniu tego środka transportu Zaszczytne pierwsze miejsce i puchar zdobyła reprezentacja klasy 6 a, drugie miejsce klasa 6 c, trzecie miejsce zajęła klasa 8 a.

Uczestnicy konkursu

Zwycięscy