Strona główna/Dla Uczniów/Samorząd Uczniowski

W naszej Szkole działa Samorząd Uczniowski.
Samorząd tworzą WSZYSCY uczniowie Szkoły.

Skład organu samorządu szkolnego:

Przewodnicząca: Klara Bąk

Zastępca: Zuzanna Kubacka, Izabela Chylińska

Samorząd może przedstawiać Radzie Szkoły, Radzie Pedagogicznej oraz Dyrektorowi wnioski i opinie we wszystkich sprawach Szkoły, w szczególności dotyczących realizacji podstawowych praw uczniów, takich jak:

1. prawo do zapoznawania się z programem nauczania, z jego treścią, celem i stawianymi wymaganiami,
  2. prawo do jawnej i umotywowanej oceny postępów w nauce i zachowaniu,
  3. prawo do organizacji życia szkolnego, umożliwiające zachowanie właściwych proporcji między wysiłkiem szkolnym a możliwością rozwijania i zaspokajania własnych zainteresowań,
  4. prawo redagowania i wydawania gazety szkolnej,
  5. prawo organizowania działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej zgodnie z własnymi potrzebami i możliwościami organizacyjnymi, w porozumieniu z Dyrektorem,
  6. prawo wyboru nauczyciela pełniącego rolę opiekuna Samorządu Uczniowskiego,
  7. opiniowania organizacji Szkoły, a szczególności dni wolnych od zajęć.

Podmiot, do którego Samorząd skierował zapytanie lub wniosek, winien ustosunkować się do treści zapytania lub wniosku w ciągu najpóźniej 14 dni. Sprawy pilne wymagają odpowiedzi niezwłocznej.

Uczniowie mają prawo odwołać organy Samorządu na wniosek podpisany przez 20% uczniów Szkoły.

Młodzieżowa Rada Miasta - jest to fakultatywny organ samorządu terytorialnego o charakterze konsultacyjnym, tworzony przez grupę młodych ludzi, którzy zostali wybrani przez swoich rówieśników w demokratycznych wyborach organizowanych w szkole. Pełni rolę reprezentacji młodzieży na danym terenie i ma na celu uwrażliwianie władz samorządowych na potrzeby młodych mieszkańców oraz wyrażanie opinii o działaniach organów samorządu terytorialnego w zakresie dotyczącym młodzieży. Radni Młodzieżowej Rady Miasta biorą odpowiedzialność za swoje środowisko lokalne, uczą się samodzielności i zasad funkcjonowania samorządu. Mają także możliwość wpływania na swoje miasto czy powiat - podejmując konkretne działania.

Opiekunem Młodzieżowej Rady Miasta jest pani:  Barbara Bielańska-Karasek

Radni Młodzieżowej Rady Miasta