#SuperKoderzy

W roku szkolnym 2019/2020 rozpoczniemy zajęcia w Programie: #SuperKoderzy.
To ogromny sukces, ponieważ jesteśmy jedną ze 150 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji do Programu Fundacji Orange.

Dotychczas z programu skorzystało już 340 szkół w całej Polsce. My będziemy w tym roku realizować ścieżkę "Cyfrowi DJ-e". W ramach prowadzonych zajęć będziemy między innymi dzięki płytkom makey makey grać na bananach, żelkach. Poznamy tajniki programu Scratch i Audacity. Nie będą mieć przed nami sekretów aplikacje do edycji muzyki.

Relacje z działań #SuperKoderzy będą regularnie publikowane, między innymi na stronach szkoły - w aktualnościach.

Zapraszamy też na stronę projektu: https://szkoly.superkoderzy.pl/olesnica-2-2019/

BLOK 1- SCRATCH

BLOK 2- PROGRAMY DO KODOWANIA MUZYKI

Lekcja 1

Poszukujemy związków muzyki i programowania.
Pierwszy trop prowadzi do sekwencera rytmicznego, dzięki któremu tworzymy i zaprogramujemy pierwsze utwory.

Lekcja 2

Zabawa sekwencerem melodycznym. Przy jednoczesnej nauce programowania melodii w Scratchu!

MATERIAŁY POMOCNICZE: